menexpertsurvivalrace.pl

Blog tematyczny o mężczyznach, sporcie, majsterkowaniu i motoryzacji.

Mężczyzna

Jak zapuścić wąsy – praktyczny poradnik

Jak zapuścić wąsy –  praktyczny poradnik

Zakładasz rękawiczki bokserskie, zakładasz hełm na rower, a kiedy zbierasz się, by zapuszczać wąsy – dobrze jest również być przygotowanym. Przed Tobą wyzwanie, które będzie wymagało nie tylko cierpliwości, ale i konsekwencji, a efekt końcowy – oszałamiające wąsy – na pewno wynagrodzi Ci ten trud. W tym praktycznym poradniku dowiesz się, jak zapuścić wąsy – od przysłowiowego „startu z linii” aż po metę. Odpowiednie porady i wskazówki umożliwią Ci stworzenie efektownego i zadbanego wąsa, który stanie się Twoim wizytówką.

Zobacz również: Zachowaj młody wygląd – odsiwiacz do brody

Pierwsze kroki do zapuszczenia wąsów

Decyzja o zapuszczeniu wąsów to dopiero początek drogi. Przede wszystkim, musisz uzbroić się w cierpliwość. Wzrost włosów to proces, który trwa. W pierwszych tygodniach jednak, odradzamy przycinanie czy modelowanie włosów na górze wargi. Skup się na obserwacji, jak Twoje wąsy zaczynają rosnąć.

Zasuwa kciuk, czyli rosną wąsy. Co zrobić, gdy wąsy zaczynają rosnąć? Numerem jeden na liście jest zachowanie zdrowego trybu życia, ponieważ odżywianie i nawodnienie mają wpływ na stan i wygląd Twoich włosów. Jeżeli chcesz przyspieszyć proces, warto zainwestować w specjalistyczne produkty, takie jak olejki do brody i wąsów, które nawilżają skórę i wpływają na zdrowy wygląd włosów.

Dobieranie rodzaju wąsów do kształtu twarzy

Kiedy wąsy zaczynają rosnąć, warto przemyśleć, jaki kształt będzie dla nich najodpowiedniejszy. Oczywiście, decyzja o tym, jak będą wyglądały Twoje wąsy, zależy przede wszystkim od Ciebie – jednak pamiętaj, że niektóre kształty lepiej komponują się z określonymi typami twarzy.

Dobieranie kształtu wąsów do owalu twarzy to klucz do sukcesu. Dla osób o kwadratowej twarzy dobrze sprawdzą się wąsy o większej objętości na środku i krótszych końcach. Natomiast dla okrągłych twarzy proponujemy wąsy, które są dłuższe na końcach i krótsze na środku. Dla owalnych twarzy nadają się najróżniejsze typy wąsów!

Kiedy mówimy o doborze kształtu wąsów, na pewno na myśl przychodzą Ci ikoniczne wąsy takie jak „kocie wąsy”, „wąsy à la Fu Manchu”, czy „wąsy handlebar”. Każdy z tych typów ma swój niepowtarzalny charakter, a decyzja o wyborze kształtu może być trudna. Pamiętaj jednak, że to Ty decydujesz o swoim wyglądzie. Wybierz więc taki kształt, który najbardziej Ci odpowiada!

Regularna pielęgnacja dla zdrowych wąsów

Na samej końcówce naszej porady poświęcimy czas pielęgnacji. Bo przecież zadbane wąsy to zdrowe wąsy! Zawsze pamiętaj, aby dokładnie je umyć. Stosuj specjalistyczne szampony do brody i inwestuj w odżywki, które zadbają o kondycję Twoich wąsów.

Jeżeli chodzi o przycinanie wąsów, to warto zainwestować w dobrej jakości nożyczki. Przycięcie wąsów najlepiej jest zrobić, gdy są one suche – wtedy dokładnie widzisz, jaki jest ich rzeczywisty kształt. Pamiętaj, aby przycinać je stopniowo, nie zbyt dużo na raz.

Ostatnim punktem jest modelowanie wąsów. Używaj wosków do stylizacji, aby utrwalić kształt wąsów. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością produktu – nikt nie chce twardych jak skała wąsów!

Cierpliwość, konsekwencja, dobór odpowiedniego kształtu i regularna pielęgnacja – to recepta na zapuszczenie efektownych wąsów. Przygoda z wąsami może być niewątpliwie pasjonująca i satysfakcjonująca, a ten poradnik na pewno ułatwi Ci podjęcie wyzwania!

Zobacz również: Ile trwa zapuszczenie brody – jak wspomagać ten proces?

Udostępnij

O autorze

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest silnej płci. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dotyczących majsterkowania i motoryzacji, poznasz najważniejsze zagadnienia sportowe, świat survivalu. Zostań z nami na dłużej!